Otworzenie własnego salonu kosmetycznego to ogromne wyzwanie. Wymaga ono sporo środków finansowych i dużo samozaparcia właściciela, który musi na początek włożyć dużo pracy w to, by biznes mógł ruszyć. Na początek bardzo ważny jest zakup odpowiedniego wyposażenia kosmetycznego. Koniecznie trzeba się zastanowić nad tym, czy lepiej jest kupić je prosto ze sklepu, czy też z drugiej ręki. Które rozwiązanie jest lepsze?

Ze sklepu

Nowe wyposażenie kosmetyczne jest bezsprzecznie lepsze, niż to używane. Z tym trudno polemizować, ale jest to też fakt dość oczywisty. Nikogo nie trzeba przekonywać, że samochód prosto z salonu jest lepszy, niż ten, który od pięciu lat jeździ po drogach. Nowe wyposażenie jest niezniszczone, czyste i najczęściej nie ma w nim absolutnie żadnej wady. W przypadku jednak jej stwierdzenia, wyposażenie można reklamować, serwisować lub po prostu oddać. To ogromny komfort psychiczny. Zdarza się przecież, że pomieszczenie przeznaczone na salon kosmetyczny zostało dokładnie zmierzone, a po przywiezieniu łóżka kosmetycznego okazało się, że nie można go do końca rozłożyć. W takim wypadku zwykle trzeba szukać nowego rozwiązania. Ale co zrobić ze zbyt dużym sprzętem? O ile jest nowy, to najczęściej można go po prostu oddać. Kupując wyposażenie używane, nie można liczyć na tę dogodność. Dość oczywiste jest też to, że nowe wyposażenie nie psuje się tak szybko, jak to używane, więc można dłużej cieszyć się z jego sprawności i dobrego działania. Tym samym zapewnia wyższy komfort kosmetyczce i jej klientom, a także właścicielowi, który nie przejmuje się naprawami.

Z drugiej ręki

Używane wyposażenie ma jedną podstawową zaletę. Jest tanie, albo przynajmniej – jest tańsze niż nowe. Nie oznacza to jednak, że jest lepsze. Kupując wyposażenie kosmetyczne z drugiej ręki, nie wiesz, w jaki sposób było ono użytkowane oraz czy poprzedni właściciel dbał o swój sprzęt tak, by przedłużyć jego żywotność. Nie masz żadnych informacji na temat tego sprzętu. W gruncie rzeczy możesz nawet nie znać jego wieku. Może się więc wydawać, że pozornie zaoszczędzisz… ale bardzo szybko będziesz musiała wymienić dane artykuły na nowe i ostatecznie wydasz więcej pieniędzy, niż początkowo zamierzałaś. Wyposażenie z drugiej ręki zazwyczaj już nie może być reklamowane. Często też nie możesz kupić go na fakturę. Jeśli firma, do której należał sprzęt, została wcześniej zamknięta, to otrzymanie faktury na zakupione wyposażenie może okazać się niemożliwe. Z koeli bez faktury, nie będzie można wrzucić sprzętu w koszty prowadzenia działalności.