pirotechnika warszawa

Fajerwerki mają całkiem długą historię, ponieważ narodziły się jeszcze w starożytnych Chinach. Kroniki polskie natomiast podają, że pierwszy zarejestrowany pokaz pirotechniczny miał miejsce podczas urodzin króla Zygmunta III Wazy, a rozrywkę tego typu szybko podjęły szlacheckie dwory w całym kraju. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić profesjonalny koncert lub inne wydarzenie artystyczne bez stosownej oprawy audiowizualnej, w której ważną role odgrywają sztuczne ognie, kontrolowane wybuchy petard czy ogniste loga. Fajerwerki stały się nieodłączną częścią imprez okolicznościowych takich jak choćby wesela. W temacie pirotechnika Warszawa jako miasto stołeczne ma się czym pochwalić. W końcu to tutaj mają miejsce największe i najważniejsze wydarzenia kulturalne, zasługujące na właściwy blichtr. Na rynku warszawskim funkcjonują profesjonalne podmioty zajmujące się oprawą wizualną wspomnianego rodzaju imprez. Przyjrzyjmy się zatem co mają do zaoferowania tego rodzaju firmy i jak je wynająć w stolicy.

Pirotechnika Warszawa – na co można liczyć?

Generalnie szukając firm zajmujących się obsługą pirotechniczną różnych imprez i eventów mamy w czym wybierać, jeżeli chodzi o Warszawę. Samo wpisanie w wyszukiwarkę wiążącego zapytania pokazuje blisko 120 wyników, a są to zarówno podmioty obecne na rynku od wielu już lat, jak i zupełnie młode firmy.

Zdecydowanie przeważają w tym aspekcie firmy oferujące obsługę wesela. Szpaler ze sztucznych ogni witający parę młodych i gości na imprezie weselnej, czy pokazy fajerwerków tworzących na niebie zwory w kształcie serca – takie atrakcje nadają zupełnie nowego wymiaru temu najważniejszemu dniu w życiu.

Warszawscy pirotechnicy współpracują również czynnie z organizatorami imprez masowych. „Światełko do nieba” towarzyszące każdego roku finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to tylko jeden z jaskrawych przykładów. Tego rodzaju pokazy zsynchronizowane są często z muzyką, a to wymaga już profesjonalnej obsługi.

Prawda jest taka, że obecnie można samemu nabyć nie tylko w stolicy, ale w całym kraju zestawy do samodzielnego odpalenia (DSO). Jeżeli jednak chodzi o możliwość wynajęcia do tego celu wykwalifikowanego pirotechnika warszawa daje ku temu takie możliwości. Wydaje się to znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Bezpieczeństwo to podstawa

No właśnie – bezpieczeństwo. Jeżeli na organizowanej przez nas imprezie mają się pojawić fajerwerki, to najlepiej by zajęli się nimi profesjonaliści. Mają oni zazwyczaj za sobą konieczne zaplecze prawne, licencję na używanie tego rodzaju zabawek no i polisy ubezpieczeniowe, nieodzowne w przypadku zaistnienia niefortunnych sytuacji losowych.

Należy pamiętać, że pirotechnika to zabawa nie dla każdego. Trzeba unikać odpalania fajerwerków pod wpływem alkoholu, w miejscach zatłoczonych i w pobliżu linii energetycznych. Lepiej faktycznie powierzyć tą stronę organizacji imprezy zaufanym specjalistom.