kwietniki-na-ścianę-loft

Wiele osób zastanawia się, jak w oryginalny sposób wyeksponować rośliny ozdobne w nowoczesnym wnętrzu. Kwietniki na ścianę loft idealnie się do tego nadają. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób je zaaranżować oraz jakie kwiaty wybrać.

Kwietniki na ścianę loft – jak wyglądają?

Warto pamiętać, że kwietnik loft cechować się będzie eleganckim minimalizmem. Tego typu prosty mebel idealnie pasować będzie do nowoczesnych wnętrz. Warto zaznaczyć, że smukła metalowa konstrukcja przeważnie łączona jest z elementami drewnianymi. Mowa tutaj o półkach oraz osłonach na donice. Takie wyjątkowe stojaki na kwiaty mogą przybierać wszelaki formy. Ponadto stanowią świetny sposób na oryginalną ekspozycję roślin w naszym domu. Obecnie bardzo popularne są kwietniki loft z czarnym stelażem. Taki kolor powinien idealnie prezentować się na tle ściany, która wyłożona jest cegłą. Ponadto idealnie będzie komponował się w towarzystwie mebli z naturalnego drewna. Jeżeli wnętrz jest bardzo jasne oraz pełne delikatniejszych pasteli, warto postawić na współgrający z całością kwietnik loft biały. Musimy jednak pamiętać, iż taki element ma harmonijnie komponować się z wnętrzem. Z tego powodu nie możemy bagatelizować kwestii koloru. Kwietnik na ścianę loft pozwoli bardzo nowocześnie ozdobić każde pomieszczenie.

Jakie rośliny najlepiej wykorzystywać w kwietnikach typu loft?

Warto najpierw powiedzieć, że istnieje kilka gatunków roślin, które szczególnie zalecane są do takich loftowych elementów wystroju. Dużo będzie zależało od tego, jaki kwietnik posiadamy. Musimy do niego dobrać właściwy krzaczek. W przypadku gdy stojak na kwiat nie jest wysokich rozmiarów, najlepiej będzie postawić na roślinę osiągającą większe rozmiary. Należy pamiętać, że sufitowe donice ze względów praktycznych trzeba obsadzić niskimi gatunkami roślin. Obecnie bardzo chętnie wybierany jest kwietnik metalowy loft. Idealnie pasują do niego trawy ozdobne. Tego typu rośliny najlepiej czują się w ogrodach oraz na tarasach i balkonach. Z tego powodu do domu najlepiej będzie zakupić sztuczną trawę. Warto zaznaczyć, że do złudzenia przypominać będzie żywą, lecz nie trzeba jej podlewać bądź przycinać. Ponadto możemy pokusić się także o parę gałązek trawy pampasowej. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że źdźbła włożone do ceramicznego bądź szklanego wazonu powinny zachwycić nie tylko gości, ale również domowników. Kwietnik na ścianę loft najlepiej będzie kupić od sprawdzonego i renomowanego producenta. Dzięki temu posłuży nam przez wiele lat.