detailing

Każdy kierowca chce, aby jego samochód wyglądał możliwie jak najładniej. Dobrze wyglądający samochód nie tylko cieszy oczy właściciela, lecz jest również oznaką luksusu i statusu danego człowieka. Jak się niestety okazuje, utrzymanie wyglądu auta w dobrej kondycji bywa naprawdę trudne. Z tego też powodu coraz częściej stosowany jest zaawansowany detailing. Dlaczego warto go stosować, a także, na czym on polega?

Co grozi samochodowi?

Jeśli chce się zrozumieć to, dlaczego detailing jest tak ważny i warto go poznać oraz stosować, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, co tak właściwie grozi samochodowi. Dlaczego z biegiem czasu jego lakier staje się brzydszy?
Być może nie każdy kierowca jest tego świadomy, lecz na samochód każdego dnia oddziałują naprawdę zróżnicowane zagrożenia. Przede wszystkim wziąć trzeba pod uwagę oddziaływanie na lakier światła słonecznego, a przede wszystkim promieniowania UV. Powoduje ono blaknięcie lakieru, przez co staje się on bardzo nieatrakcyjny.
Co więcej, na lakier cały czas oddziałuje niska i wysoka temperatura, śnieg, deszcz czy też wiatr, który może powodować uderzanie o karoserię kamieniami lub gałęziami.

Na czym polega detailing?

Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że karoseria samochodu bardzo szybko staje się zużyta i zwyczajnie brzydka. Na szczęście poprzez zastosowanie odpowiednich działań można przywrócić ją do pełnej świetności.
Detailing to szereg czynności, na które składa się przede wszystkim bardzo gruntowne i dokładne czyszczenie powłoki lakierniczej. Po tej czynności dochodzi do polerowania lakieru, co ma na celu usunięcie większych i mniejszych zarysowań. Na sam koniec stosowane jest woskowanie, czyli nakładanie na lakier specjalnej substancji, która po pierwsze maskuje wszelkie niedoskonałości, a po drugie jest w stanie wydobyć z lakieru jego pierwotny, oryginalny kolor. Dodatkowo wosk zabezpiecza lakier przed działaniem niekorzystnych czynników.

A co z wnętrzem samochodu?

Wiedzieć trzeba, że dbanie o stan samochodu nie powinno kończyć się tylko na jego zewnętrznych elementach. Zadbać trzeba nie tylko o lakier, felgi czy też zewnętrzne elementy plastikowe, lecz również o wnętrze pojazdu.
Co jest w tym wypadku najważniejsze? Rzecz jasna liczy się przede wszystkim dokładność w działaniu. Nie wystarczy tylko odkurzyć największy brud, ponieważ wymagane jest zajrzenie w każdy zakamarek i najmniejszą wnękę. Co więcej, bardzo ważne w tym wypadku jest to, aby posiadać odpowiedniego rodzaju kosmetyki do konkretnych materiałów wykonania wnętrza. Inne środki wymagane będą w przypadku skóry, a inne dla tapicerki welurowej.