Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór rolet plisowanych nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy przed podjęciem decyzji uwzględnić najbardziej istotne aspekty.

Rodzaj

Należy mieć świadomość, że obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów omawianych produktów. Oczywiście zdecydowanie największą popularnością cieszą się plisy wolnowiszące. Cechują się przede wszystkim stosunkowo prostym montażem. Wystarczy bowiem dokonać przyklejenie wieszaków do ramy okiennej. Można również zaopatrzyć się w modele w kasecie. Ich montaż jest znacznie prostszy niż mogłoby się wydawać. Ponadto użytkownicy zyskują zdecydowanie większą wytrzymałość całej konstrukcji.

Sposób zwijania

Jest to kolejny istotny aspekt, który powinno się wziąć pod uwagę wybierając plisy w Warszawie. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się żaluzje okienne plisowane zwijane do góry. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane produkty zostały wyposażone przez producenta w specjalny sznurek do zaciągania. Doskonałą opcją będą także modele dwufunkcyjne. Mogą być one bowiem zwijane przez użytkownika w dwóch kierunkach. Dana osoba może regulować ilość światła padającego do środka.

Materiał

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że plisy na okna są obecnie bardzo zróżnicowane, jeżeli chodzi o tworzywa wykorzystane do ich produkcji. Klienci mogą dzięki temu dobrać je w zależności od wystroju swojego mieszkania, albo domu. Godny uwagi jest fakt, że wybór materiału będzie oddziaływał na ostateczną cenę produktu. Warto wiedzieć, że najtańsze rolety plisowane dostępne na rynku są wykonane z cienkich tkanin przepuszczających stosunkowo dużą ilość światła lub tworzyw sztucznych.

Osobom, którym będzie zależało na zdecydowanie większej wytrzymałości, rekomendowane jest zaopatrzenie się w produkty z drewna, dzianiny czy włókna bambusowego. Klienci bardzo często zastanawiają się, jakie materiał na omawiane plisy będzie najlepszą opcją. Jest to oczywiście uzależnione od możliwości finansowych danej osoby. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dostępne na rynku drewniane modele wykonane z ciemniejszych materiałów będą w stanie bez większego problemu efektywnie zablokować światła.

Użytkownicy nie będą mieli dzięki temu większych problemów z zacienieniem wybranego przez siebie pomieszczenia. Rekomendowane jest również zwrócenie szczególnej uwagi na podatność na różnego rodzaju zabrudzenia czy wytrzymałość mechaniczną produktów. Można obecnie zaopatrzyć się w rolety z antystatycznego materiału. Nie będzie na nim osadzał się kurz.