Pozyskiwanie linków do strony

Pozyskiwanie linków do strony

W jaki sposób można pozyskać wartościowe linki do swojej strony internetowej? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które mogą być w tym pomocne, ale najpierw powiedzmy sobie czym jest wartościowy link. Wartościowy oznacza, że prowadzi od strony o podobnej treści, do naszej, nie jest linkiem umieszczonym w stopce, ani też linkiem typu cross-site (ukazującym się na wszystkich podstronach danej strony), jest także linkiem typu dofollow, który przekazuje naszej stronie seojuice. Oczywiste jest więc, że tego typu link niełatwo pozyskać.

Najprostszą drogą do osiągnięcia tego jest katalogowanie strony, w dobrych jakościowo katalogach stron. Niestety coraz mniej można takich katalogów znaleźć, zaś team antyspamowy google skwapliwie zajmuje się tymi gorszej jakości i lepiej nie posiadać w swoim zasobie ich linków.

Inną drogą do pozyskania wartościowych linków jest wymiana linkiem z inną stroną, najlepiej jeśli będzie to strona o podobnej tematyce. Ma to swoje wady i zalety, wadą jest na pewno to, że nasz link również musi być dofollow i opłaca się to jedynie wówczas, gdy wymieniamy się z naprawdę wysokiej jakości serwisem.

Kolejnym rozwiązaniem może być zakładanie własnych blogów na platformach blogowych oraz linkowanie z nich do swojej strony. Trzeba jednak pamiętać, by była możliwość linkowania z atrybutem dofollow, zaś blog był zadbany i aktualizowany.

Innym ze sposobów jest budowa własnych stron, które linkują do naszej, czyli zaplecza pozycjonerskiego. Pamiętajmy jednak, żeby strony te były tematycznie powiązane, domeny dobre technicznie, natomiast każda była położona na innym hostingu, bądź chociaż na innym ip.