Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie stron to zajęcie pracochłonne oraz wymagające dużej ilości wiedzy. Nie jest mile widziane przez samą wyszukiwarkę, a także jej team antyspamowy, który usilnie walczy z pozycjonerami. Techniki pozycjonerskie, które były jeszcze niegdyś popularne, obecnie uznawane są za spamerskie. Najnowsze algorytmy wyszukiwarki google do walki ze spamem sieją spustoszenie w wynikach wyszukiwania. Dlatego tak cenna staje się obecnie wiedza na temat technik pozycjonowania, które przyniosą spodziewany skutek w postaci pierwszych miejsc w wyszukiwarce.

Najważniejsze w pozycjonowaniu to zachować spokój, trzymać się określonych zasad oraz cierpliwie czekać na efekty. A przede wszystkim – nie ulegać panice, kiedy strona nagle wypadnie z indeksu. Może się zdarzyć, że zbyt intensywnie pozycjonujemy jedno słowo kluczowe i uzyskujemy wówczas odwrotny skutek do zamierzonego, wpadamy wówczas w filtr wyszukiwarki. Należy wtedy spokojnie zdywersyfikować słowa kluczowe i czekać na ponowne ukazanie się strony w wynikach.

Nowe domeny mają to do siebie, że często zmieniają swoje pozycje w wynikach wyszukiwania, w zależności od tego jak aktualizuje się stronę, a także jak przybywają linki z innych stron. Nie należy więc dziwić się ich nagłej nieobecności w wynikach, po jakimś czasie na pewno wrócą, poprawiając swoje pozycje. Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie stron to proces długotrwały, złożony oraz zależny od wielu czynników, z których część nie jest do końca znana. Dlatego umowy o pozycjonowanie stron zawierane są na wiele miesięcy, zaś pierwsze efekty pracy widoczne nieraz dopiero po wielu tygodniach.